Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

TUGAY HOME PAGE

 

GEREKLİ PROGRAMLAR

Winzip 7.0 En önemli sıkıştırma programı.

Mc Affe Virus Scan 95 3.20 Virüslere karşı iyi bir ilaç.

Cute FTP 2.6 en,en,en...en iyi ve kolay ftp programlarından biri..(Shareware, 823 KB)

Paint Shop Pro 5.1 En iyi grafik editörü .

Free Agent 1.11 Ne söylenebilir ki; en iyi haber okuyucu, çözücü, gösterici program. (Daha da iyisi ücretli sürümü olan "Agent" tabiiki...)

Web Ferret En iyi arama programı. Siz yalnızca sözcüğü yazıyorsunuz, program bunu belli başlı arama motorlarında araştırıyor ve sonucu url cinsinden sıralıyor. Dahada iyisi ücretsiz oluşu! (608 KB)

FoxMail 2.1 Kim ne derse desin aldırmayın ve bu ücretsiz ama becerikli yazılımı kaçırmayın Outlook Express ve Eudora benzeri bir yazılım. Örneğin "options" bölümü Eudora'ya benziyor; basit ve temiz kullanım kolaylığı ise Outlook Express gibi, kullanın ve bize katılın.(766 KB).

Lydia 3.1a En iyi e-mail uyarı programı ,sanki uyarı programı değil de başlıbaşına posta

programı mübarek. (508 KB)

ICQ 98a Müthiş bir internet aracı. İnternet üzerindeki en iyi iletişim programlarından biri; yazışın, selamlaşın, dosyalaşın, bayramlaşın!.. (Bedava, 1600 KB)

Teleport Pro 1.29 En iyi off-line browser. Gerekli ayarları yaptığınız takdirde tüm bir site yada siteleri bütün görsel ve işitsel unsurları ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. (1,5 MB)

Net-Pal 1.1b Bu yazılım sayesinde internet aramalarınız otomatikleşecek.Tıklıyorsunuz ve NET-PAL bağlanıncaya kadar arıyor; meşgul çalsa da, hat atsa da...(297 KB)

Irfan View 2.95 Bu yazılım ile .gif, .jpeg, .bmp vb. hemen hemen her görüntü dosyasını açabilirsiniz. Olmazsa olmazlardan biri..(366 KB)

Homesite 4.0 En iyi html editörlerinden biri. (S.ware, 7 MB)

 

BİLGİ YÖNETİMİ PROGRAMLARI

Time And Chaos 5.3.5 Bol ödüllü bir organizer. Yapılacak işlerinizi, randevularınızı,görevlerinizi düzenlemenizi sağlar. Bağlantı listenizin özelliklerine göre windows95 ile entegre olarak gerektiğinde e-postalarınızı gönderebilir, siteleri ziyaret edebilir, yada fax yollayabilir.(2.7 MB)

PSA Cards 3.4 Öğrenmesi ve kullanması kolay bir kişisel veri yöneticisi. Kullanıcı arabirimi (bölümlere ayrılabilen) bir kart dosyası şeklinde oluşturulmuş, bu bölümlere yada kartlara erişmek için bir tıklama yeterli oluyor. Bir kartta değişiklik yapmak için ise çift tıklamak gerekiyor. Programın web ve e-mail desteği de var. Deneme sürümü (838 KB)

 

WinDates Bu zaman organizatörü tatiller, yaşgünleri, randevular yada herhangi bir önemli gün için ideal. Takvim, olaylar listesi, alarm gibi bir çok özellikle donatılmış olan bu programla zaman planlaması yapmanız çok kolay. Deneme sürümü,(1256 KB)

Popcal Kimin, hangi gün doğduğunu öğrenin. İstediğiniz bir zamanda, 1907 yada 2007 yılında istediğiniz bir tarihin hangi güne denk geldiğine bakın. Basit ama yararlı bir takvim programı.Ücretsiz (97 KB)

 

Infodex Pro 3.04 Kendi ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz gibi bir veritabanı meydana getirmenizi ve bunu yönetmenizi sağlayan önemli bir yazılım. Bu veri tabanını yaratırken size 9 adet alan tanımlama fırsatı veriyor (9 çeşit ama, bu 9 çeşit alandan her birini bir sayfada çok sayıda kullanabilirsiniz): Başlık alanları, numara, tarih, işaretleme kutusu, hatırlatma/resim (imge) alanı gibi ... Daha bir çok özellik var: Import, export, hızlı arama, yazdırma, yazıcı ön izleme, veri raporu alma..vb.(shareware, 2023 KB)

 

My Personal Diary İster kişisel notlarınız için, isterseniz iş ilişkimleri bakımından günlük notlarınızı tutabileceğiniz bir "günlük". Gerçek bir günlüğün sanal dünyadaki benzeri. İsterseniz parola koruması ile başkalarının notlarınıza bakmasını engelleyebiliyorsunuz. Otomatik tarih atma vb, özellikleri de var.(shareware,844 KB)

Diary Pro 1.0 Gün be gün düşüncelerinizi ve yaptıklarınızı not etmenin basit ve hoş yolu, bu programdan geçiyor. Parola koruması, sıkıştırma, çoklu print desteği gibi özellikleri de var.(shareware, 1727 KB)

 

iCatalog 2.60 Çok farklı kategorileri kataloglamanğn çözümü bu program; kişiler, ses materyalleri, edebiyat, video ve internet gibi. Hoş ve kolay kullanımlı bir arabirimi var bu programın. Bilgileri hiyerarşik bir yapıda görsel olarak organize edebilirsiniz. Ve burada sıralayamayacağımız bir çok özellik barındırıyor bu program. (shareware, 4.30 MB)

Where Is It 2.0 pre release Bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin bir şemasını tüm alt klasörleriyle birlikte alıyor. Adeta fotoğrafını çekiyor ve katalog haline getiriyor. Böylece isterseniz örneğin belli cd'leri farklı kataloglarda toplayabileceğiniz gibi isterseniz tek bir katalogda da toplayabiliyorsunuz. Daha sonra herhangi bir programı arayacağınız zaman o programın tam ismini yada isminin bir bölümünü yazarak aratabiliyorsunuz. Kısacası "hangi program hangi CD'deydi?" gibi bir probleminiz olmuyor. Deneme sürümü, (2300 KB).

GRAFİK SES VE FON PROGRAMLARI

Paint Shop Pro 5.1 En iyi grafik editörünün son deneme sürümü (6.69 MB)

Tube World 1.0 Hüseyin Uslu tarafından geliştirilmiş bu yazılım Paint Shop Pro'ya 33 tane yeni "tube" dosyası ekliyor; PSP beraberinde bu tür dosyalardan 2 adet getirmişti. Ücretsiz bir yazı- lım. (5 MB).

SmartDraw Pro 4.0 Teknik planlar, web grafikleri, istatistik çizimleri ve çeşitli simgeler üretmekte kullanabileceğiniz en iyi çizim programlarından biri. MS Office ile de çalışabilir. (shareware, 1.63 MB)

Child's Play III 7-12 yaş çocuklar için tasarlanmış bir grafik programı. Değişik fırça ve kalem araçları, hazır clip art örnekleri, sprey boyama, yazı yazma, kaligrafi kalemi, hazır damgalar ve bunun gibi bir çok özellik sayesinde bu program çocuğunuzla beraber sizi de oyalayabilir. Deneme sürümü.(1.23 MB)

NetSketch 2.30 Gölgeli, degrade yada başka türde yazı efektleri yaratabileceğiniz önemli bir editör.(Shareware, 1157 KB).

 

Thumbnailer 5.4 Thumbnail'lerden oluşan (pul kadar küçük resimler) klasörler yaratmanızı hızlı bir biçimde sağlayan kaliteli bir yazılım. JPG, BMP, PNG, PCX, TGA, WMF, TIFF ved GIF gibi formatları destekliyor. (Demo, 800 KB)

MS Camcorder Bilgisayar ekranında yaptığınız herşeyi kaydedip .avi formatında saklamanızı sağlayan kaliteli bir yazılım. (Freeware, 652 KB)

HyperSnap DX 3.30 Bir webmaster olun yada olmayın gerçekten işinize yarayacak bir program. Bununla ekran üzerindeki herhangi bir bölgenin yada tamamının resmini alabilir ve .gif, .bmp gibi formatlara dönüştürebilirsiniz.(1111 KB)

 

Xara 3 D 3.2 Hareketli ve üç boyutlu yazı karakterleri üretmenizi sağlayan, üstünlüğünü kolaylığından alan bir grafik editörü. Deneme sürümü (896 KB).

Ulead Cool 3D Çok basit, ama pahalı editörlerde bulunan ve usta desinatörlerin kullandığı bir çok özelliği ihtiva eden önemli bir yazılım Ulead Cool 3D. Ulead'ın tanınmış EasyPalette fonksiyonu önceden hazırlanmış yüzlerce dokuma , biçem, ışık kaynakları, görüş açıları, animasyon ve efektleri görsel olarak organize etmenize izin verir. Böylece bu kaynakları anında herhangi bir metne uygulayabilirsiniz. Eğer fareyi kullanabiliyorsanız, tıpkı bir profesyonel gibi olabilirsiniz! Deneme sürümü (4877 KB)

 

Ulead Gif Animator 3.0 En iyi gif animatörlerinden biri olan bu programla da hazırladığınız küçük resimleri hareketlendirebilir, ya da hareketli yazı efektleri oluşturabilirsiniz. Deneme Sürümü. (5,4 MB)

 

MS Media Player 6.0 Windows Media Player (Ortam Yürütü- cüsü) için geliştirme yazılımı. Hemen her tür (Real Audio, Real Video, MPEG 1, MPEG 2, MPEG 3 (MP3), WAV, AVI, MIDI, MOV, VOD, AU, and Quicktime) lokal ve akışkan görsel-işitsel formatını destekleyen önemli bir yazılım. Not: Bu yazılımı kurmadan önce ie4'ün kurulu olması gerekir. (Freeware, 2500 KB).

Mavi 3.0 Hoş bir avi player. Melikşah Özoral tarafından yazılmış olan bu program avi dosyalarınız için iyi bir oynatıcı olacak, ücretsiz. (203 KB).

Multi View 1.10 Hüseyin Uslu tarafından yazılmış, bir imge dosyaları yöneticisi. Ayrıca ekranı kopyalama (capture) ve bitmap olarak kaydetme özelliği de var. 30 günlük deneme sürümü, ücreti yalnızca 5 dolar. (1.45 MB)

Net Toob 3.5 En iyi görsel-işitsel izleyicilerinden birisi. Hemen her tür görsel- işitsel dosyasını bununla izleyebilirsiniz. (.avi, .mov, .mpg, .etc). Daha iyisi yok. Sakın "ortam yürütücüsü bana yeter" diye düşünmeyin; bu daha özellikli bir program (1.2MB)

Irfan View 2.98 Bu yazılım ile .gif, .jpeg, .bmp vb. hemen hemen her görüntü dosyasını açabilirsiniz. Büyültebilir, küçültebilir, resmi soldan sağa, yada yukardan aşağı tarayabilir, ters çevirebilir- siniz. Bir bilgisayarda özellikle de internete bağlanan bilgisayarlarda mutlaka bu tür görüntüleyici yazılımlara ihtiyaç vardır. İşte "IrfanView" gerçekten iyi bir görüntüleyici. Avusturya'da eğitim gören bir Boşnak öğrencinin yazdığı bu yazılım ticari olmayan kullanımlar için ücretsiz (392 KB)

Acdsee 2.24 Kaliteli bir görüntüleyici. Bütün görüntü formatlarını destekler. Bu tür programlarla ilgili ayrıntılı açıklama bir üst satırda ele alındığı için, bunun "en iyisi" olduğunu belirtmekle yetiniyoruz. Deneme Sürümü. (1850 KB)

 

Firehand Ember 3.5.16 Windows için gerçek bir imge dosyaları yöneticisi. Kaliteli bir dosya yöneticisi ile neler yapıyorsanız, Fire Ember ile de imge dosyalarınızı aynı şekilde yönetebilirsiniz. Fazla söze ne hâcet, tıklayın ve görün. (shareware, 1418 KB)

Multimedia Xplorer 2.07 Önemli bir program. Eğer sık sık bilgisayarınızdaki görsel yada işitsel kaynaklarla uğraşıyorsanız, o zaman bu yazılımı alın. Bununla bilgisayarınıza bağlı tüm sürücüler- deki görsel-işitsel kaynaklarını otomatik olarak aratabilirsiniz. Hatta farkında bile olmadığınız onlarca yada yüzlerce ses, resim, animasyon vb.görsel-işitsel dosyasını görünce şaşırabilirsiniz de. Ama yalnızca bu kadar değil, bu programla çeşitli görüntü dosyalarını birbirine dönüştürebilirsiniz. Çok yararlı. (shareware, 1156 KB)

CompuPic 4.0 build 950 En iyi kataloglayıcı-görüntüleyicilerden biri. Bellibaşlı tüm formatları destekliyor. Bununla bir klasördeki tüm görüntülenebilir unsurları bir albüm halinde görmeniz, belirli birini seçmeniz, slide show yapmanız, yada yazıcıdan dökümünü almanız mümkün. Bir bilgisayarın temel yardımcılarından biri.

Thumbs Plus 4.0 Belli başlı bütün grafik formatlarını destek- leyen bu yazılımla sözkonusu grafik dosyalarını kataloglayabilir, büyültebilir, küçültebilirsiniz. Özellikle çok sayıda grafik dosyasını birarada görmek isteyenler için birebir. Alanındaki belki de en iyi yazılım. (Shareware, 9033 KB)

 

Easy CD-DA Extractor 3.03 Bu mükemmel programla, CD ve DVD'lerden doğrudan dijital ses kopyaları çıkarabilirsiniz; ve bu ses izlerini bir .mp3, .wav, .raw yada .pcm dosyasına dönüştürebilirsiniz. (25 gün tam fonksiyonlu kullanımlı shareware, 1860 KB)

CD Player Maximus CD Romunuzu sık sık müzik cdleri dinlemek için kullanıyorsanız size bu programı öneriyoruz. Windows ile gelen cd oynatıcıdan çok daha gelişmiş özelliklere sahip oyan bu programı kurduğunuzda derhal öncekinin yerini alıyor. Üstün özellikleri ile de müzik keyfinizi artırıyor. (Shareware, 526 KB)

Quintessential CD 1.25 Görünümü ve kullanımıyla kaliteli bir cd çalıcısı. CDDB veri tabanlarına ulaşarak kullandığınız cd ile ilgili bilgileri alabiliyor. Çoklu pecere desteği var ve ayrıca çoklu cd player desteği de bulunuyor. İyi bir cd çalıcısı arıyorsanız bunu mutlaka deneyin. (Shareware, 261 KB)

Audiograbber Bu programla cd'den bilgisayara dijital olarak ses izlerini kopyalayabilir, isterseniz bir cd player olarak kullanabilir ve müziği cd kalitesinde saklayabilirsiniz. Bu programın deneme sürümünde özellikleri biraz kısıtlanmış (Shareware, 820 KB).

Winamp 2.09 Bu program Windows için hızlı, esnek, yüksek kalite bir müzik çalardır. MP3, MP2, CD, MOD, WAV, ve diğer bazı ses formatlarını destekliyor. skins tabir edilen değiştirilebilir bir kullanıcı arabirimi var. Ses özellikleri görselleştirilebiliyor, çeşitli ses efektleri de eklenebiliyor. (Shareware,520 KB)

Apollo 27 Windows 95/98 için bir MPEG Audio Layer Player. Windows pencerelerini andırır bir arabirimi var. Sürükle-bırak desteği var. Gelişmiş playlist desteği ile isteğinize göre dinleti listeleri oluşturabiliyorsunuz. Winamp yerine deneyebileceğiniz ücretsiz bir yazılım. (Freeware, 1030 KB)

Midi Plus 1.55a Kaçırılmayacak bir yazılım daha, çünkü ücretsiz: Bu yazılımla midi formatındaki dosyaları açabilir, listeleye- bilir, hatta .waw ve .avi uzantılı dosyaları bile açabilirsiniz. Kişiselleştirme için çeşitli özellikleri var. (1.012 KB)

 

Typograf 4.05 Bu program gerçekten kaliteli bir font yönetim programı. Fontlarınızla ilgili önizleme, yazdırma ve yönetme gibi işlevleri büyük bir maharetle gerçekleştirmenizi sağlıyor. Ticari yada paylaşımlı (shareware) olsun, gördüğüm en iyi font yönetim programlarından biri. (Shareware, 758 KB)

FontLister 3.2.6 Windows95/98 için hızlı bir font yöneticisi. Bu programla artık özel bir kullanım için bir fontu ararken yaşadığınız sıkıntılarınız sona erecek. Yüklenmiş olsun yada olmasın tüm font kaynaklarınıza bakabilir, isterseniz yükleyip kaldırabilir ve onlarla istediğiniz bir metnin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. (Shareware, 819 KB)

Trebuchet MS Bu zarif fontu uygulamalarınız için kullana- bilirisiniz. (216 KB)

Tahoma Font klasörünüz ve internet gezintileriniz için yeni bir türkçe font (127 KB)

HABER PROGRAMLARI

NewsBin 2.14 Haber guruplarındaki mesajlara iliştirilmiş dosya türlerini kısa ve hızlı yoldan bilgisayarınıza indirmek için yapılmış önemli bir program. Örneğin haber guruplarındaki resimleri inanılmaz bir hızla çekebilirsiniz. Kodlanmış dosyaları da çözebilir. 15 günlük deneme sürümü (189 KB).

News Xpress 2.01 İyi ve kolay kullanımlı, gelişmiş özelliklerine rağmen karmaşık olmayan bir program. Yalnızca 265KB ve üstelik ücretsiz. Kendi içinde grafik unsurları gösterme özelliği de var.

Picture Sucker Haber guruplarındaki resimleri büyük bir maharetle bilgisayarınıza indiren, boyutu küçük, kendisi işlevsel önemli bir yazılım.(121 KB) Bedava!

Wetsock 3.8a Wetsock, mevcut hava durumunu internet bağlantısıyla online olarak gösteren ödüllü bir yazılım. Görev çubuğunda bir ikon olarak yerini alıyor ve hava değişikliklerinden sizi anında haberdar ediyor. Eğer gerekiyorsa bu program kendiliğinden internete de bağlanabilir ve isteğinize göre yeni bilgileri aldıktan sonra bağlantıyı kesebilir. (shareware, 917 KB).

Win Weather 3.0 İnternet üzerinden uydu haritalarını, kent görüntülerini, hava durumu ile ilgili geniş bir bilgi ortamını izleyebilmeniz için yapılmış en iyi programlardan biri. Deneme sürümü (712 KB).

Weather MAX 1.70 Yeni bir hava durumu programı. Program ABD'deki tüm eyaletler ile 20 değişik ülkedeki seçilmiş şehirlerin hava durumunu online olarak rapor edebiliyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de var ve ülkemizin en büyük 5 kentinin hava durumlarını online olarak görebiliyorsunuz. Bunun yanında program uydular, web kameraları ve radarlar gibi bir çok kaynaktan alınmış bilgi ve görüntüyü de ekranınıza taşıyor. (Shareware, 3.94 MB)

Free Agent 1.11 En iyi haber okuyucu programlardan biri. Görünüşte karmaşık gibi gelebilir ama bir kaç dakika denediğinizde bu programın çok fonksiyonel ve kullanımı kolay bir program olduğunu göreceksiniz. Ücretsiz (1.2 MB)

Anawave's Gravity 2.1 Bu program için söylenecek çok söz var. Eğer haber grupları ilginizi çekiyorsa bu programı kaçırmayın. Kodlanmış mesajları çözüyor, offline okuma yapabiliyorsunuz. İmaj galerisinde eğer eklenmiş resimler varsa onları izleyebiliyorsunuz ve daha neler neler.(2.3 MB)

İNTERNET ARAÇLARI

NetScanTools 3.1 Bu programla Name Server Lookup (NSLOOKUP), Ping, Traceroute, Finger, Advanced Whois, Time Sync, Daytime, Quote, Chargen, Echo, Ident Server, Winsock bilgi gibi bir çok komutu vererek internet üzerinde belirli bilgilere erişebilirsiniz. En önemli internet araçlarından biri.

Atomtime 1.2 İnternet üzerinden bilgisayarınızın saatini ABD/Colorado'daki atom saatine göre ayarlamanızı sağlar. Biz de ücretsiz ,ama yeni sürüm ücretli(92 KB)
Atomtime 2.1 Sözkonusu programın shareware sürümünü de bu linkten çekebilirsiniz.

TrayNote Plus 2.5 Elinizin altındaki sanal not kağıdınız. Özellikle internet sörfçüleri için. ( 1.3 MB)

Cookie Cruncher 2.11 Kendinizi internet çerezlerinden korumanın en hızlı ve kolay yolu bu program. Belli başlı browserlarla çalışıyor ve hangi çerezlerin (cookie) kalıp hangilerinin atılacağına karar vermenizi de sağlıyor. Ücretsiz (850 KB).

Cookie Pal Sitelerin gönderdiği çerezleri otomatik olarak durdurur. Ayrıca ayarlarını da değiştirebilirsiniz.Yapmanız gereken kurmak ve üzerine tıklayıp görev çubuğuna yerleşmesini sağlamak; yada başlangıç menüsüne ekleyip her bilgisayarı açışınızda otomatik çalıştırabilirsiniz. (Shareware, 272KB)

Connect Pal Pro 6.0 Hepsinin yaptığını yapıyor, ve fazlasını da yapıyor.(Shareware, 2160 KB).

Bob Connect 1.0 Final Sürümü Kolay kullanımlı, çok fonksiyonlu, modemle İnternet bağlantı programı. Ücretsiz, denemenizde yarar var (634 KB).

Net Pal 1.1b Bu yazılım sayesinde internet aramalarınız otomatikleşecek.Tıklıyorsunuz ve Net-Pal bağlanıncaya kadar arıyor; meşgul çalsa da, hat atsa da, otomatik olarak yeniden arıyor. Ayrıca bağlı kaldığınız süreyi görebilir, ping özelliğini de kullanabilirsiniz. (297KB)

Internet Dialer Yeni bir aramalı bağlantı programı. İnternet bağlantılarınızı kolaylaştırmanız için. Ücretsiz.

Superonline Guide 3.01 Superonline kullanıcıları için bağlantı programı. Kurulum yapılırken TCP/IP bağlantısı için gerekli dosyaları da arayarak, eğer eksik ise tamamlanmasını ve sağlam bir bağlantı kurulmasını sağlıyor.(Freeware, 306 KB)

http://www.goksel.com/internet/netsonicNetSonic 1.02 Dosyaların yüklenme hızını artırarak, internette sayfaların bekleme ve açılma hızını müthiş bir biçimde artıran çok önemli bir yazılım. (Freeware, 752 KB)

Favtool Microsoft'tan Navigator ve IExplorer bookmarklarını bir birbirine dönüştürebilen yararlı bir araç. Denediklerimizin en iyisi; her iki browserı birden kullananlara!...Ücretsiz,50 KB.

Free Url İnternette sıkça sörf yapanlar için iyi bir yardımcı. Bir çok URL yazılımı var, fakat bu kolay ve yararlı bir yazılım; isterseniz gözatıcınızdaki siteyi bu yazılıma aktarabiliyorsunuz yada bu yazılımdan gözatıcınıza aynı aktarmayı yapabiliyorsunuz. URL'lerini düzenlemek isteyenlere önerilir: Ücretsiz.(1150 KB)

Url Menu 98 Sık Kullanılanlar klasörüne kolayca erişir, kolayca düzenlemenizi sağlar, gözatıcınızı çalıştırır. Ücretsiz ve yalnızca 72 KB.

Dropit 3.2 Çeşitli sitelerde karşılaştığınız formları kolayca doldurmamızı sağlar. Önceden gerekli bilgileri (e-mail adresi,telefon vb.) bir defaya mahsus "dropit"e yazıyorsunuz; sonra yalnızca o formların üzerine "damlatıyorsunuz": Yani sürükleyip, bırakıyorsunuz. Yararlı ve kullanışlı. (70 KB)

OFLİNE BROWSER VE CHAT PROGRAMLARI

Websnake 1.23 En iyi off-line browserlardan biri...Kullanımı çok kolay.Oldukça hoş bir grafik yüzü var ve proje sihirbazı sayesinde istediğiniz siteyi kolayca "depolayabiliyorsunuz".Böylece istediğiniz bir zamanda internete bağlanmadan bu sitede gezinebiliyorsunuz (1.9 MB)

Teleport Pro 1.29 En iyi off-line browser. Gerekli ayarları yaptığınız takdirde tüm bir site yada siteleri bütün görsel ve işitsel unsurları ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Böylece siz diğer işlerinizi yaparken o çalışmaya devam eder, ve tamamlandıktan sonra sayfaları bir kitabın sayfalarını çevirircesine hızla görebilirsiniz.Yazılım dosyalarını da indiriyor, incelediğimiz on adet offline browser'ın en iyisi.Deneme Sürümü(1.6 MB)

Unmozify Cache Explorer 6.14 for internet explorer Bilgisayarınızın kaşesini tarar ve indexler. Kendi kişisel web sayfaları kütüphanenizi oluşturmanızı sağlar. . Deneme sürümü. (460 KB).

ICQ 98a Müthiş bir internet aracı. Bu program sayesinde birbirinizin internete bağlı olup olmadığını görebilir, dosya,yazılım değiştokuşu yapabilir, aynı anda çok sayıda kişiyle aynı ekran üzerinde chat yapabilirsiniz.Daha fazla özelliklerini öğrenmek için bu yazılımı tıklayın ve alın. Çok seveceksiniz.(Freeware, 1.6 MB)

ViRC'97 1.10 DW 4 İlginç, güçlü bir IRC programı. İleri düzey yazı özellikleri, gerçekzamanlı ses özellikleri gibi işlevleri var. Hem kullanımı kolay, hem de ileri düzey kullanıcılar için bile yeterli özelliklere sahip. ve ücretsiz (900 KB)

mIRCH 5.5 En iyi irc (internet relay chat) programlarından ikincisi ( diğeri yukardaki virch'97).Deneme sürümü (937 KB)

Webphone Sürüm:4.02 İnternet ve diğer TCP/IP temelli networkler üzerinde seli iletişim, video ve veri transferine imkan sağlayan önemli bir yazılım. Bol ödüllü bu profesyonel özellikli yazılım, metin, ses yada görüntü iletişimine izin vererek, uzun mesafeli telefon görüşmelerinin yüklü faturalarından kurtulmanızı sağlıyor.(Shareware, 3243 KB) 19$

 

Copernic'98 2.5 Yeni nesil arama programı. İşlevsel; isterseniz haber guruplarını (usenet), e-mail arama sitelerini, yada web sayfalarını bu programla araştırabiliyorsunuz. Yararlı ve kolay kullanımlı, nitelikli bir program, ücretsiz (2.1 MB).

Web Ferret 2.70 İyi bir arama programı. Siz yalnızca sözcüğü yazıyorsunuz, program bunu belli başlı arama motorlarında araştırıyor ve sonucu url cinsinden sıralıyor. Farenin okunu bu satırların üzerinde gezdirdiğinizde içerikle ilgili bir kaç cümle de okuyabiliyorsunuz. Yalnızca tıklayarak bu sayfalara hemen ulaşabiliyorsunuz. (freeware, 848 KB)

Internet Graphic Finder Bir web araştırma programı sizin için ne yapıyorsa, bu program da grafik dosyaları için aynısını yapıyor. Web arama motorları tarafından kaydedilmiş gif, jpg gibi formatlardaki dosyaları sizin için buluyor. Yapmanız gereken aramak istediğiniz konuyla ilgili bir isim girmek, örneğin "kedi" resimleri aratacaksanız "cat" diye yazıp başlatabilirsiniz. (Shareware, 1.63 MB)

Data Grabber Bu da ücretsiz bir internet yardımcısı. Görev çubuğuna paralel bir satırlık bir alan kaplıyor, istediğiniz sözcüğü yazıp kategorik olarak düzenlenmiş arama motorlarından birini seçiyorsunuz. Gerisini o hallediyor; ücretsiz. (985 KB)

MAİL PROGRAMLARI

Email 97 Bu programa çoğu shareware sitesinde rastlayamazsınız. Fakat, bu program rastlantıların nadirliği kadar değer olarak da az rastlanılır türden. Profesyonel yazılımların bir çoğunda olmayan özellikleri de bu programda bulabilirsiniz. (Shareware, 4630 KB)

The Bat Tüm büyük posta programlarındaki gelişkin özelliklere sahip, boyutu küçük, özelleştirme seçenekleri bol, kısacası beş yıldızlık bir posta programı. Belki "eudora" gibi posta programlarını daha çok tanıyorsunuz, fakat emin olun "The Bat" kullanmaya başladığınızda ve özelliklerini kendinize uyarladığınızda eksiği yok, fazlası çok bir programla karşılaştığınızı göreceksiniz. (Shareware,1406 KB)

Eudora Light 3.0.6 Eudora, belki de herkesin en çok tanıdığı e-mail programı. Herhalde bunu Netscape Navigator'un ilk sürümlerinde browserla entegre olarak kullanıcıya sunulmasına borçlu. Fakat eudora bu ününü sadece gelişmiş bir "ilk" olmasına borçlu değil. Gerçekten bu ünü hakediyor. Eğer elektronik posta sizin için "göndermek" ve "almak" tan öte bir şeyler ifade ediyorsa; örneğin postalarınızı klasörler ve alt dosyalar biçiminde, çeşitli niteliklerine göre sınıflamak gibi bir çok değişik amacınız varsa eudora'yı hemen şimdi alabilirsiniz çünkü bu ücretsiz sürümü. (Freeware, 4594 KB)

Fox Mail 2.1 Küçük ama BÜYÜK, hızlı, birden fazla e-mail sunucusu ile kullanabileceğiniz, filtreleme özellikleri bulunan ücretsiz bir program. (Freeware, 766 KB)

http://www.goksel.com/internet/calipsoCalypso 3.00.00 Calipso özellikli bir e-mail yazılımı; hızlı, ayrıca çok sayıda e- posta hesabını kontrol edebiliyor, filtreleme seçenekleri var: Belirli sözcükleri (ör:"$") yada işaretleri seçerek bunları içeren mesajları engelleyebiliyorsunuz.Kullanıcı arayüzü de iyi. (4 MB)

Becky Internet Mail 1.24 Becky, çok özellikli bir e-mail programı. Bir e-mail programından beklediğiniz özellikleri fazlasıyla bu programda bulabilirsiniz. Bir japon yazılımı olan bu programın bazı özellikleri beklentinizin ötesinde olabilir.(Shareware, 1220 KB)

Pegasus Mail 3.01c Şüphesiz en tanınmış elektronik posta programlarından birisi. Tanınmışlığı biraz da çok özellikli ve bu çok özellikli oluşun getirdiği karmaşadan ileri geliyor olsa gerek. Fakat, gelişkin özellikleri yanında ücretsiz oluşu da bu programın tercih şansını artırıyor.(2.49 MB)

Group Mail 2.3 Kendi Posta listenizi oluşturmanızı sağlayan bir program. 32.000 tane ayrı liste oluşturabilir ve her bir listede 32.000 adres (posta alıcısı) tutabilirsiniz. Program ayrıca herhangi bir dosya, veritabanı ve adres defterinden (address book) çeşitli e-mail adreslerini ithal etmenize izin veriyor. Ayrıca gönderdiğiniz postalara çok sayıda dosya iliştirmenize de izin veriyor. (Shareware, 3620 KB)

Click Mail Pro 1.0 Click Mail Pro küçük bir program,tıkladığınızda görev çubuğunda belirerek hazır halde bekliyor ve bir iki tıklama ile hızlı bir şekilde posta yollamanızı sağlıyor. Yalnızca göndermek istediğiniz kişiyi seçin, mesajı yazın ve gönderin. Bütün bu işler için "büyük" posta yazılı- mınızı açmanıza gerek yok. Bağlantı özelliği de var. (shareware, 205 KB)

Lydia 3.1a En iyi e-mail uyarı programı ,sanki uyarı programı değil de başlıbaşına posta programı mübarek. 30 günlük deneme sürümü(788 KB).

Pop-It 1.88 Bir posta uyarı programı (e-mail checker). Küçük ama en iyi e-mail yazılımlarından biri. Büyüklerde ne varsa onda da var; hatta biraz fazlası bile. Bu yazılım bizim tarafımızdan altın puanları topladıktan sonra şimdi en "büyük" siteler tarafından da "yaldızlanıyor"; (Shareware, 815 KB)

Winbiff 4.1 En iyi e-posta kontrol programlarından biri daha (shareware, 800 KB).

Saberquest Mail Spy Bir e-posta uyarı programı daha, en iyilerden biri, hem gelen mektupları bildirir, hem de bağladığınız esas e-mail programınızı çalıştırır. (133 KB)

Diffo Sadece 25 KB olan bu ücretsiz yazılımla aynı anda birden fazla kişiye aynı mesajı yollamanız mümkün. Yapmanız gereken "edit" düğmesine basıp, açılan sayfaya alt alta dilediğiniz e-mail adreslerini girmek.. Sonra yazın ve gönderin: Mesajınız hepsine birden tek tek gönderilecek.

E-Mail Notify En yeni ve en iyi e-posta uyarı programlarından biri. Eğer böyle bir programa ihtiyaç duyuyorsanız, bunu kaçırmayın! Ücretsiz (240 KB)

WEB MASTER ARAÇLARI

Homesite 4.0 İlk başlayanlar için biraz karışık gibi görünse de bir-iki tıklama, deneme-yanılma sonunda asla vazgeçemeyeceğiniz bir HTML editörü. Eğer PC Magazine Online sitesinden Web programcısının el kitabı'nı okur yada bilgisayarınıza indirip yazıcınızda basarsanız, HTML diline başlamak için gereken temel yardımcıyı da elde etmiş olursunuz. . (7 MB) Deneme sürümü.

Homesite 1.2 En iyi HTML editörünün bu boyutu biraz küçük.ama ücretsiz (freeware) yazılımı da işinizi fazlasıyla görecektir (535KB)

Luckman's Web Edit Pro 3.1 Kullanımı kolay, aynı zamanda güçlü bir HTML editörü. İleri düzey kullanıcılar için olduğu kadar yeni başlayanlar için de önerebileceğimiz bir editör. (Shareware, 10 MB)

Arachnophilia 3.8 build 5005 Kaliteli bir html editörü ve workshop. Tabloları, metinleri doğrudan bu html editörüne ithal ederek onların HTML kodlarına dönüşmesini görebilirsiniz. Programın CGI, Java, javascript ve frame (çerçeve) desteği de bulunuyor. Otomatik olarak websitenizin güncellenebilmesi için bir ftp programını da içeriyor. (Freeware, 1500 KB)

Addwebb Sitenizi arama sitelerine kaydettirmek için başvuracağınız en iyi yazılım. Programın kayıtılı kullanıcısı olmasanız bile sitenizi en önemli arama motorlarına göndermenizi sağlıyor. Eğer kayıtlı kullanıcı olursanız yaklaşık 350 arama sitesine kayıt yaptırabiliyorsunuz.(1380 KB)

Ftp Edit 1.20 Bu program diğerlerinden farklı bir ftp programı. Bununla bağlandığınız sunucudaki sayfalarınızı doğrudan doğruya kendi üzerinde yönetebiliyor, istediğiniz satırları ekleyebiliyor veya çıkarabiliyorsunuz. Yani istediğiniz değişiklikleri uzaktan bu ftp editörü ile yapabiliyorsunuz; kullanımı kolay bir program. Deneme sürümü (1.2 MB)

 

Linkbot 4.0 Bir webmaster'ın onsuz olamayacağı bir program. Bu programın adres boşluğuna istediğiniz web adresini giriyorsunuz ve "enter" tuşuna basıp bekliyorsunuz: Adresini verdiğiniz sitedeki bütün linkleri a'dan z'ye kadar kontrol edip sonucu size sıralıyor. Böylece yönettiğiniz sitenin bütün kopuk linklerini görüp, tamir edebiliyorsunuz; onun içindir ki, bu sitede kopuk linklere nadiren rastlıyorsunuz. Doğal olarak, isterseniz merak ettiğiniz herhangi bir sitenin (güvenlikli bölümleri hariç) neler içerdiğini de araştırabilirsiniz; Ücreti 99 dolar, bu deneme sürümü. (2,2 MB)

CSE HTML Validator 3.0 Yarattığınız HTML sayfalarındaki kodların doğruluk derecelerini ölçmek için kullanabileceğiniz mükemmel bir program. HTML4.0, Netscape eklentileri ve İnternet Explorer eklentilerini de destekliyor. Bu programı çalıştırdığınızda yaptığınız HTML belgelerinde ne kadar çok problem olduğunu görüp hayrete düşebilirsiniz. Fakat bu program sizi türkçede kullanılan "ş,ı,ç,ğ..." gibi bazı harfler için de uyaracaktır. Bunu dikkate almayabilirsiniz. (shareware, 1700 KB)

Adobe ImageStyler 1.0 Çok gelişkin efektlere haiz logolar, butonlar, biçemler hazırlayabileceğiniz, işinizi olağanüstü boyutlarda kolaylaştıran "süper" tabirini hakeden yeni bir yazılım. Programı çekerken önce kayıt yaptırmanız gerekiyor.(Shareware, 30 gün deneme, 12.8 MB)

Anfy Java 1.0 26 tane birbirinden güzel java efekti içeren, bu efektleri uygulamanızı yalnızca tıklamalarla halleden müthiş bir yazılım. Kaçırmayın! (1.11 MB)

Toolbar Wizard 0.95b2 Web sayfaları için dinamik menüler, hareketli efektler oluşturmayı sağlayan bir program. Java bilmenize gerek yok. Deneme Sürümü. (4.2 MB)

Reptile 1.4 Bu yazılımla ancak hayal gücünüzün sınırladığı sayıda çeşitli "desenler" üretebilirsiniz. Dalgalı, ışıklı, deforme edilmiş; büyük,küçük; dar, geniş "desenler" yada "dokumalar" bunlar. Kastettiğimiz web sayfanızın arka planında yada masaüstü döşemesinde kullanacağınız fon desenleridir. Program başka bir takım özellikleri de barındırıyor. Kurarken e-mail adresinizi soruyor ve ilgili sunucuya bağlanarak verdiğiniz e-posta adresine programı kullanmak için gereken şifrenin gönderilmesini sağlıyor. Yani yalnızca e-mail adresinizi bildirerek kullanabileceğiniz ücretsiz bir program; ünlü hotdog web suit yazılımının üreticisi sausage software'den, (1,2 MB).

Xara WebStyle 1.2 Web için gerekli logolar, ikonlar, arka planlar, düğmeler ve diğer gerekli biçemleri bir iki tıklama ile yaratabileceğiniz iyi bir grafik programı. 15 günlük deneme sürümü. (Shareware, 2564 KB)

Applet FX 1.1 Birbirinden güzel 20 adet java efektini (ticari sürümde 60 adet) kolayca web sayfalarınıza uygulamanız için yaratılmış, önemli bir özel efekt programı; ücretsiz (3.4 MB)

 EMAİL:tugaybozkurt@sanal.com